Masáže

VHT- vibromuskulárna harmonizačná technika

02.03.2013 19:39

 VHT- vibromuskulárna harmonizačná technika, je založená na Bowenovej metóde. Touto masážou ("brnkaním") úponov sa cez svalovú oblasť posiela do centrálneho mozgu impulz, následne nastane "chaos" v tzv. dočasnej pamäti, dôjde k "resetu" a telo je nútené siahnuť po svojej "základnej matrici".

Tradičná čínska masáž

02.03.2013 18:43

 Tradičná čínska masáž spočíva v uvoľnení a posilnení postihnutej dráhy a tým uvolnením cesty energetickej a krvnej cirkulácie. E xistujú dva typy tradičnej čínskej masáže, založenej na princípoch tradičnej čínskej medicíny:

  • TUI NA (推拿), prvý typ sa zameriava na stláčanie, naťahovanie a hnietenie svalov
  • ZHI YA (指压), druhý typ sa zameriava na stláčanie akupunktúrnych bodov

Thajská masáž

02.03.2013 18:41

V Thajsku známa pod termínom นวดแผนโบราณ (Nuat Phaeno boran), ktorého význam v preklade znamená "stará/tradičná masáž". Thajská masáž pochádza z Indie a je založená na ayuverde a jóge. Táto technika spája masáž s jógou - teda jej pózami v priebehu celej masáže. Severný štýl kladie dôraz na strečing a naťahovanie, pokým južný štýl kladie dôraz na akupresúru.

REMINA masáž

02.03.2013 19:49

 Masáž REMINA pristupuje k telu holisticky - okrem uvoľnenia svalov sa zameriava aj na odbúranie energetických blokov. Pri tejto masáži sa používa masérsky podhlavník valcového tvaru z dôvodu lepšieho uvoľnenia skrátených svalových partií. Pri uvoľňovaní krčnej oblasti klient leží na chrbte čím sa docieli uvoľnenie trapézového svalu. Túto masáž klienti hodnotia veľmi pozitívne.

Reflexná masáž

02.03.2013 18:44

Reflexná masáž je založená na princípoch reflexov, ktoré sú uložené v rukách a nohách, a sú spojené s každým orgánom, žľazou, respektíve s každou časťou tela. Je to forma špeciálnej reflexnej terapie, pri ktorej sa liečebný zásah vykonáva predovšetkým cestou nervových spojov a zakončení v oblasti zvolených reflexných oblúkov. Ide o manuálny liečebný zásah na povrchu tela, a to v miestach ochorením vyvolaných reflexných zmien.

Myofaciálna masáž

02.03.2013 18:45

Myofasciálna masáž je technika uvoľňovania a naťahovania šľách a svalov stláčaním bodov čím sa eliminuje bolesť a svalové napätie.

Medová masáž

02.03.2013 19:00

Medová masáž je ruská technika, používa priľnavosť medu nanášaného na kožu na intenzívnu prácu s podkožím. Sila včelieho medu pôsobí cez pokožku na organizmus prostredníctvom pumpovacích pohybov rúk. Najskôr sa z hĺbky telesných tkanív vysajú usadeniny a jedy a po tejto očiste sa organizmu dodajú účinné látky z medu.

Masáž kameňmi

02.03.2013 18:34

Masáž kameňmi využíva studené alebo vodou zohriate kamene na aplikáciu tlaku a zohriatie organizmu. Terapeut môže takisto využiť aj kamene natreté olejom. Horúce kamene zvyčajne bývajú riečne kamene, ktoré v priebehu času sa extrémne vyleštili a vyhladili. Tieto kamene sa ukladajú pozdĺž pacientovho chrbta, tie udržiavajú teplo, ktoré potom preniká hlboko do svalov, čím uvoľňujú napätie.

Lymfatická masáž

02.03.2013 18:56

Lymfatická masáž (lymfodrenáž) používa rytmické hnietenie a zlepšuje tak tok tkanivového moku, zmierňuje opuchy.

Klasická a športová masáž

02.03.2013 19:26

Klasická masáž zbaví strachu a úzkosti, vyvolá pocit pokoja, radosti a sebadôvery, uvolní energiu zadržovanú vplyvom stresu a prílišného fyzického i psychického vypätia.

Športová masáž je špecifický druh klasickej masáže. Tento typ masáže je prevedený vo vyššom tempe a s väčšou intenzitou tlaku i frekvencie jednotlivých ťahov. Vhodná je hlavne po nadmernom zaťažení.

Breuessova masáž

02.03.2013 18:55

Breussova masáž je jemná energetická masáž akupresurných bodov a chrbtice, ktorá uvoľňuje tlak na platničky, uvoľňuje napäté svaly i šľachy. Na masáž sa používa olej z ľubovníka bodkovaného, ktorý je veľmi vyživujúci nielen pre platničky chrbtice ale i pre všetky kĺby.

Bankovanie - masáž bankami

02.03.2013 20:11

 Bankovanie je účinná masážna a liečebná technika, pri ktorej dochádza k intenzívnemu prekrveniu masírovanej časti. Banka sa priloží k telu tak, aby sa vytvoril podtlak a vsaje do seba časť kože aj s podkožím, čo spôsobí okrem iného aj popraskanie drobných cievok, červené krvinky preniknú do priestoru, malý výron krvi aj lymfy zvýši cirkuláiu krvi a prívod kyslíku do okolia, nastane reakcia organizmu a aktivácia životných procesov nielen priamo na mieste prisatia banky a v priamom okolí, ale aj na zodpovedajúcom vnútornom orgáne.

Balinézska masáž

02.03.2013 19:35

Techniky balinézskej masáže sú jemné a umožňujú klientovi relaxovať a cítiť sa uvoľnene. Táto masáž zahŕňa kĺzanie, hnietenie, hladenie a pod. Masér aplikuje počas masáže na telo aj aromatické oleje. Výsledkom aplikácie tejto masáže, teda výsledkom tejto liečby je zlepšenie prúdenia krvy, kyslíka a energie v tele pacienta. V tomto type masáže sa využívajú aj horúce kamene.